Ogrzewanie nadmuchowe

Ogrzewanie nadmuchowe


Przedmiotem naszej działalności jest projektowanie oraz montaż i serwis systemów ogrzewania nadmuchowego. Posiadana wiedza i praktyczne doświadczenie jest gwarancją profesjonalnego wykonania instalacji ogrzewania nadmuchowego. Stworzona przez nas oferta zawiera produkty renomowanych firm, takich jak Rheem , czy Hilux , które gwarantują wysoką jakość oraz długoletnie użytkowanie.

 

Firma Rheem, której produkty instalujemy, działa od ponad 85 lat i koncentruje się na produktach, które stawiają na komfort i niezawodność. Obecnie kadra inżynierska firmy koncentruje uwagę na tworzeniu nowego poziom komfortu, oferując zintegrowane produkty i nowe funkcje, które zapewniają całkowity komfort w domu. Współczesne produkty Rheem są bardziej przyjazne dla środowiska, energooszczędne, co ma bezpośrednie przełożenie na miesięczne rachunki za energię.

Zalety ogrzewania nadmuchowego widoczne są zarówno w budynkach dużych jak i małych domkach jednorodzinnych. Stosowanie go skraca czas ogrzania budynku. Zmiana odczuwalnej temperatury wynosi do kilkunastu minut. Istnieje możliwość połączenia w jednym systemie kilku funkcji, takich jak filtrowanie, jonizowanie czy chłodzenie powietrza. Instalując tego typu ogrzewanie nie występuje potrzeba przeznaczania odpowiedniego pomieszczenia na składowanie opału oraz zamontowanie pieca. Można to zrobić w miejscu nie zagospodarowanym, np. na poddaszu. Instalacja pracuje cicho, nie emituje pyłów (które mogą być szkodliwe dla alergików). Sterowanie pieca następuje za pomocą termoregulatora umieszczanego najczęściej w centralnej części budynku.

Opis działania ogrzewania nadmuchowego

Podgrzewanie powietrza następuje w piecu, który jednocześnie wymusza jego ruch. Zanim jednak powietrze trafi do pieca musi przejść przez czerpnię (wewnętrzną lub zewnętrzną) i filtr włókninowy (jest to niezbędne urządzenie do właściwego działania instalacji). Czerpnia zewnętrzna dostarcza świeże powietrze i miesza je z ochłodzonym, powracającym przez czerpnię wewnętrzną. Następnie powietrze ogrzewane jest w piecu i rozprowadzane przy pomocy instalacji kanałowej i wydmuchiwane do pomieszczeń. Instalacja kanałowa w każdym pomieszczeniu zakończona jest kratką nadmuchową, za pomocą której można regulować ilość dostarczanego powietrza. Przewody mogą być wykonane z blachy ocynkowanej, którą należy zaizolować wełną mineralną z płaszczem aluminiowym.

 

 

 

 

 

pc

Współpraca


Kontakt z nami


linki zaprzyjaznione 14.7.16 PF

Pozycjonowanie zbudowanych stron Babczów  – studio projektów seo 6 Najlepsze projekty stabilnych pozycji hoste kn53 

Pozycjonowanie zbudowanych stron Lubień  – studio projektów seo 5 Najlepsze projekty stabilnych pozycji hoste kn53